OCIEPLENIE PODDASZA PIANA CZY WEŁNA?

PIANA POLIURYTANOWA IZOLACJA WEŁNĄ
Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK] wynosi 0,034-0,040. Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK] wynosi 0,024-0,0398 w zależności od rodzaju wełny, jakość izolacji zależy głównie od sposobu jej wykonania.
Współczynnik Mi który określa szybkość dyfuzji pary wodnej dla Piany otwartkomurkowej i powietrza w zależności od producenta wynosi od 2,7 do 4,0. Piana przepuszcza wilgoć, ale nie magazynuje jej dlatego mamy zawsze suchą izolację. Jest w pełni paroprzepuszczalna ( oddycha ). Współczynnik Mi dla wełny i dla powietrza wynośi 1,czyli dla wełny i powietrza dyfuzja jest taka sama.Wełna jest materiałem chłonącym wilgoć i bardzo trudno wysychającym,dlatego istnieje możliwość obkurczania się wełny co powoduje obniżenie efektywności izolacji oraz stwarza warunki do rozwoju pleśni i grzybów.
Dzięki 120 krotnemu rozrostowi izolacja natryskowa wypełnia każda lukę zapewniając 100% szczelność izolacji. Brak powstawania mostków termicznych. Bardzo dobra hydro-termo izolacja. Oszczędności w ogrzewaniu. Przy zastosowaniu ocieplenia wełną należy szczególnie zwracać uwagę na sposób montażu,aby uniknąć luk,tzw mostków termicznych,oraz nadmiernych zgnieceń gdyż powoduje to obniżenie efektywności izolacji.
Piana Poliurytanowa nie pyli,jest bezwonna i obojętna dla zdrowia. Nie zawiera formaldehydów. Wełna jest materiałem pylącym uciązliwym do instalacji ocieplenia Niektóre rodzaje mogą emitować opary formaldehydowe do powietrza którym oddychamy.
Piana przylega do każdej powierzchni, nie występują dodatkowe elementy przy montażu. Wełna nie przylega bezpośrednio do powierzchni,do montażu konieczne jest zastosowanie dodatkowych elementów (gwoździe,drut)
Piana nie utlenia się jest izolacją nie zmienną w czasie i zawsze pozostaje na swoim miejscu. Gwarantuje niezmiennie skuteczne ocieplenie na lata. Wełna z biegiem czasu może się osuwać i ulegać degradacji pogarszając izolację z roku na rok ,narażając nas w ten sposób na rosnące rachunki z ogrzewanie.
Szybka instalacja.Ocieplenie poddasza wykonuje się w ciągu kilku godzin.Dzięki metodzie natryskowej nie występują ograniczenia konstrukcyjno-instalacyjne. Wykonanie instalacji wełną trwa od kilku do kilkunastu dni. Nie występują ograniczenia instalacyjne,w trudno dostępnych miejscach należy wybrać odpowiedni rodzaj wełny.

Zarówno w przypadku ocieplenia poddasza wełną jak i metodą natryskową pianki poliurytanowej największa wagę powinno się zwracać na jakość wykonania montażu,to głównie od tego w dużej mierze zależy czy w naszej izolacji nie ma mostków termicznych oraz czy wykonana izolacja nie zmieni swoich właściwości użytkowych przez kolejne lata.



Technologia wykonania izolacji metoda natryskową pozwala na łatwe unikanie błędów wykonawczych.

Nasi partnerzy